„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"
Benjamin Franklin
 
Każdy etap w życiu człowieka ma swój smak. Młodość to czas beztroski, dużej aktywności, ale także popełniania błędów. Wraz z upływem czasu zdobywamy doświadczenie, zmieniamy priorytety.
To, że się starzejemy nie oznacza, że wypadamy
z nurtu życia – po prostu płyniemy trochę wolniej.
Aby podkreślić ważność obecności Seniorów w życiu społecznym, a jednocześnie zwrócić uwagę na ich potrzeby ustanowiono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który obchodzony jest na całym świecie 1.10. Jednocześnie uznano październik za Miesiąc Seniorów.
Z tej okazji słuchaczki semestru I AS (Asystent osoby niepełnosprawnej) - wraz za nauczycielkami: Justyną Maciejewską i Beatą Matysik - zorganizowały spotkanie przy kawie i domowym cieście z zaprzyjaźnionymi Seniorami.
Zaproszonym gościom czas umiliły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku, które, pod czujnym okiem swoich pań nauczycielek: Katarzyny Trawińskiej i Iwetty Kaszewskiej, zaśpiewały i zagrały szlagiery z młodości naszych Seniorów.
Po tej wzruszającej części spotkania nasz nauczyciel, pan Darek Dudziak, zaprosił wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek – „Hej, sokoły”, „Remedium” („Wsiąść do pociągu”), „My, Cyganie” i wielu innych.
Na zakończenie Dnia Seniora nasi goście otrzymali, wykonane przez słuchaczki z kierunku: Terapeuta zajęciowy, breloczki do kluczy z makramy.
Bardzo dziękujemy naszym Seniorom za uczestnictwo w spotkaniu, słuchaczkom semestru Asystent osoby niepełnosprawnej za piękne udekorowanie stołów i przepyszne ciasta, słuchaczkom semestru Terapeuta zajęciowy za wykonanie gustownych breloczków, a dzieciom i ich nauczycielkom za poświęcenie wolnego czasu i wzruszający występ!
Do zobaczenia za rok!
 
DSC09724
 
  DSC09716
 
 
 
puste